Berisha: Rama burracak, doli nga dera e nevojtores!

E Enjte, 12 Prill 2018 12:11

Ka përfunduar seanca e ditës së sotme, ku është shoqëruar me shumë debate mes opozitës dhe mazhorancës.

Deputetët e opozitës, që në nisje, kanë kërkuar lirimin e 12 kuksianëve, që mbahen në burg, pasi janë arrestuar se protestuan kundër vendosjes së taksës për rrugën e Kombit.

Në përfundim të kësaj seance, ish-kryeministri Sali Berisha foli jashtë Parlamentit, teksa deputetët e opozitës nuk kanë lejuar që kryeministri Edi Rama të dalë nga dera kryesore.

Berisha tha se Rama është një frikacak, dhe si i tillë, doli nga Parlamenti nga “dera e nevojtores” (tualetit).

Berisha: Unë kam vetëm dy fjalë. Një përshëndetje të përzemërt, për të gjithë ata që po çojnë lart shpirtin e revoltës. Sot deputetët e opozitës nxorën Edi Ramën, nga dera e pasme e parlamentit. Të gjithë kuksianët, dibranët, veriorët e dinë, se çfarë do të thotë të dalësh nga dera e pasme e Shqipërisë, nga dera e nevojtores. /55News.al/

Modifikuar më E Enjte, 12 Prill 2018 12:13

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

Aktualitet

Skandali në universitete: U dhanë miliona euro për karburant e ngrohje edhe pse auditoret ishin pa studentë

  Kërkimet shkencore në Shqipëri mbeten pa fonde. Universitetet kanë dhënë miliona euro për sigurinë e godinave, karburant makinash dhe ngrohje edhe pse studentët nuk ishin në auditore. Edhe kur në auditore...