Rama u trembet shkodranëve që i la nën ujë, anullon vizitat në Shkodër

Premte, 13 Prill 2018 19:13

Kryeministri Edi Rama i është trembur protestave që opozita do të organizojë ditën e  shtunë në Shkodër. Edhe pse në axhendën e kryeministrit Shkodra ishte qyteti ku Rama do të inspektonte disa punime të qeverisë, një deklaratë e demokratëve të këtij qyteti ka bërë që ai ta anullojë udhëtimin për në Shkodër.

Burime për 55news.al mësojnë se Rama do të udhëtojë drejt Fierit mëngjesin e të shtunës, e jo në Shkodër. Siç duket ai i trembet reagimit të qytetarëve shkodranë të cilët ndejtën për më shumë se 5 javë nën ujë nga përmbytjet e fundit. Rama refuzonte ti vizitonte apo të shpallte gjëndjen e jashtëzakonshme që ligjërisht detyron qeverinë të dëmshpërblejë dëmet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!