Live/ Rama vendos të shembë Teatrin, protestuesit bllokojnë Parlamentin

E Enjte, 05 July 2018 22:31

Menjëherë pas votimit të mazhorancës për prishjen e Teatrit Kombëtar, kryeministri Edi Rama është pritur me sharje dhe fyerje nga protestuesit që ndodheshin jashtë parlamentit.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën për të mos lejuar përplasjen e protestuesve me eskortën kryeministrore por nuk kanë mundur të ndalin, thirrjet e qytetarëve.

Gjatë largimit nga parlamenti kreu i qeverisë është shoqëruar nga thirrjet  ‘Rama të q. ropt’, pas vendimit tashmë të miratuar në Parlament për prishjen e Teatrit.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 22:35

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Aktualitet

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga...

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Show-biz

Mesazhi që u bë viral nga Sintia Nikson

Ajo fitoi miliona fansa në rolin e saj si avokatja e guximshme në Sex and the City, por tani Sintia Nikson ka diçka krejt tjetër në mendje. Ajo ka hequr dorë...

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Sport

Manchester City lufton Uefa-n me një avokat prej 24.000 euro në ditë

Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat europiane për dy vitet e ardhshme, për shkak të thyerjes...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!