Shpërblimi/ Institucionet u mbajnë 50% të parave të dëmtuarve nga tërmeti

Diel, 08 July 2018 14:28

Tërmeti ka shkaktuar jo pak dëme materiale në banesat në Krujë dhe Fushë Krujë. Por sikur mos mjaftonte problemi i shkaktuar, banorët kanë filluar të përballen edhe me abuzimet e  institucioneve shtetërore për ç’dëmtimin e dëmeve. Një qytetar i kërkoi ndihmë ish-kryeministrit Sali Berisha për abuzimet që po bëhen. Asi shkruan se është ngritur një grup nga institucionet që po përpilojnë lista me familjarë të cilëve u është kërkuar ndarja 50% për tu bërë pjesë e listës.

Më poshtë denoncimi i dërguar në profilin e ish-kryeministrit Berisha:

Fillon ende pa u ndare vjedhja e fondeve për demet e tërmetit!

Lexoni mesazhin e qytetarit digjital. sb

“Mirembrema z Berisha ju urojm shendet.

Zoti e ruajti vendin nga termeti e sidomos Krujen, F.Krujen e thumanen e me tej. Por shtabi i emergjences qe eshte nje shtab i perpilimit te vjedhjes se fondeve te permbytjeve duke tjetersuar emra e lista tani i mbledhur ne fsheftesi po perpilon lista te banesave te prishura nga termeti. Ky komision i perbere nga Xhemal Xhixha,Kamber polica ,Isuf Baku etj po perpilojnë listat per te vjedhur fonde gjoja per kompensim te demeve te termetit e ne fshehtesi ju marrin kartat e identit familjareve kundrejt marreveshjes se ndarjes se parave 50% me 50%. Me respekt....”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!