Xhixho: Nuk do lejojmë që Edi Rama të na largojë nga Shqipëria

Saturday, 08 December 2018 13:25

Deputetja e LSI-së, Erisa Xhixho u shpreh sot se duhet të jemi të gjithë bashkë për të ndaluar Edi Rama.

Xhixho u shpreh se Edi Rama nuk do tia arrijë kurrë ta na përzër nga Shqipëria.

Ajo thotë se nuk do që të larohet nga Shqipëria, dhe të punojë dhe luftojë çdo ditë për të mos ndodhur kjo.

“Unë sot si një vajzë që erdha 17 vjet në LSI, jam para jush si nënë e dy fëmijëve. Jam rritur me ju, kemi kaluar shumë sfida me ju. Studentët e mijë janë duke protestuar, dhe unë jam me ta.

Por, unë si nënë, unë jam me student dhe përkrahjen pa kufij për të. Ata thyen mitin, thyen frikën, që kjo shoqëri, i ka shuar shpresat. E ka shuar shpresën e protestës dhe të dinjitet. Shqiptari është këtu dhe shqiptari do ta bëjë Shqipërinë. As Edi Rama dhe as kjo qeveri, nuk do të na detyrë për të lënë Shqipërinë.

Sot bizneset mbyllet, tasat janë rritur, papunësia është rritur, ndaj sot duhet të jemi më të bashkuara se kurrë.”, u shpreh ajo.

Modifikuar më Saturday, 08 December 2018 13:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!