Denoncimi te Berisha/ 400 punonjës nuk marrin rrogën te Autoriteti Shendetësor Rajonal Tiranë

Diel, 10 Mars 2019 11:37

Postuar nga Sali Berisha/ 

 

Narkoshteti i falimentuar nuk jep dot rrogat punonjesve!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

Pershenetje z.Berisha.

Nepermjet faqes suaj doja te beja nje denoncim mbi neglizhen e drejtuesve te institucioneve arrogancen dhe humbjen e logjikes nga ana e tyre per njerzit ne nevoje.

Konkretisht bohet fjale per Autoritetin Shendetesor Rajonal Tirane aty punojne me sh se 400 punonjes shume nga te cilet mezi presin daten e rroges,sote u mbyll java data 8, neser e shtun pasneser e djele dhe rroga skalon. Njerzit kane qera per me pagu kane drita uji, kane ilace per te marre, skan leke per buk per femijet. Askush sdo me ja dite per njerzit ne nevoje.

Kjo gje nodh vetem se drejtuesit neglizhojne dhe pertojn me firmos.Ju lutemi beheni publike se mund te kete edhe pashallare te tjere neper institucione te tjera qe sdun me dit per rrogen e atyne qe mezi e presin daten me e marr.Ju lutna verifikoheni dhe e beni publike ta shoh ndoshta ene "skenderbuçijone.FLM

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!