Berisha publikon mesazhin e policit: Në Vlorë po mbrohen kriminelë të rrezikshëm (Emra)

Premte, 19 Prill 2019 17:40

Mesazhi është publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe denoncimi është bërë nga një polic i Komisariatit të Vlorës. Polici denoncon se si kriminelë të rrezikshëm dhe përgjegjës për vrasjet e fundit në Vlorë dhe që suportohen nga drejtues të policisë dhe burgjeve. 

Lexo postimin e Berishës:
Narko policia bashkepunim te ngushte me kriminelet me te rrezkishem ne kerkim.
Narkoshteti mbron kriminelet me te rrezikshem ne Vlore
Lexoni denoncimin e policit dixhital. sb
jam nje polic i drejtorise se qarkut vlore. pardje paradite reth ores 9.30-10.00 mberiti nje telefonat te salla operative qe lajmeroi se te nje bilardo ne katin e dyte ne qender te qytetit nje nate me pare ishin grumbulluar armatime sepse i kerkuari nderkombtar tesi veshaj dhe robert llanaj po pergatiteshin per goditje. u kerkua nderhyrje e menjehershme. jo vetem qe nuk u nderhy po nga kupola u njoftua tesi qe te hiqej armatimi. tesi esht nje i kerkuar nderkombtar ikur nga burgu ne holland dhe qe bashke me robert llanaj jane gjobvensit kryesor dhe pergjegjsit per vrasjet e fundit ne vlore.nuk nderhyet ndaj tyre sepse u duhen per fushat zgjedhore si ne 2017. mendo pak doktor qe vllai i tesit eshte fejuar me vajzen e drejtorit te burgut te vlores ilirjan aliaj. ne darken e fejeses ilirjani dhe tesi kane pire deri vone te shpia e drejtorit pra ilirjanit dhe furgoni i fnsh ruante poshte shpise se drejtorit tesin nga hasmit e tij. kur darka mabroi e shoqeruan makinen e tesit derisa u largua. vete drejtori i burgut ilirjan aliaj mban lidhjet e tesit me te burgosurit e vlores. vlora jeton nen kriminalitetin me te madh qe ka njohur ky qytet. bandat levizin me mjete te blinduara dhe makina luksoze dhe askush nuk u ben gje. asnje operacion ndaj krimit ne vlore edhe pse dihen kush jane bandat dhe cfar bejne. denonconi ku kemi aritur doktor. te mendojn mire njerezit kur te votojn prap. respekte nga nje polic i ndershem.

Modifikuar më Premte, 19 Prill 2019 17:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!