Kandidati i PD që refuzoi milionat e pseudo opozitës që Rama po ngre në parlament

Premte, 19 Prill 2019 20:24

Nga Skerdilaid Sulozeqi, pjesë e listës së deputetëve , PD në Qarkun e Vlorës

Djegia e mandatit!

Jam rritur, edukuar e mesuar te tregoj respekt dhe te kem moral ne jete.

Jam mesuar te jem korrekt me njerezit, e te trokas kur hyj ne nje dere.

Jam mesuar te them faleminderit dhe te lutem, te ndihmoj sa mundem te moshuarit, grate dhe femijet e cdo mik e shok.

Jam mesuar te respektoj miqte, e te mbaj fjalen.

Jam mesuar ta dua Partine Demokratike qe femije.

Jam mesuar te besoj te njerezit dhe kur nuk njihem shume me ta.

Une dogja mandatin e deputetit, refuzova miliona dhe privilegje personale per besnikeri dhe moral, per njerezit qe me kane besuar dhe votuar.

Faleminderit te gjithe votueseve dhe banoreve te Sarandes, Ksamilit, Berdeneshit, Shelegarit e gjithe zonave perreth qe me kane respektuar e votuar.

Faleminderit te gjithe shokeve e miqve te mij te shumte per cdo interesim qe kane shfaqur ndaj meje.

Interesi im i kalon kufijte e personales ne momentin qe besoj te parimet dhe vlerat.

Dua qe ashtu sic une jam krenar per tim ate, te jene dhe femijet e mi per mua.

Sic besoj qe Lulzim Basha, forumet dhe kryesia e partise ka besuar te ata njerez qe i vendosi ne lista, tani me shtohet bindja qe me tej duhet ecur me njerez qe kane dhene dhe japin prova, jo me lojtar borxh sic u be ne listen e Partise Demokratike ne Qarkun e Vlores, te cilet braktisen anijen. O mbytemi te gjithe o shpetojme te gjithe, eshte parimi.

Kurre me me lojtare borxh!

Nuk gjykoj kerrkend qe e pranoi, madje nder ta ka djem shume te mire, por secili eshte zot i vetes dhe ka gjykimin e vete.

E se fundmi une besoj se Shqiperia do eci perpara me Lulzim Bashen kryeminister dhe Partia Demokratike do jete promotori i zhvillimeve ne vend, per ta bere Shqiperine si gjithe Europa.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!