PD përgatit kallëzimet penale për shefat e policisë që dhunuan qytetarët, Bardhi: Kryepolici i Tiranës, kriminel me uniformë

Diel, 12 May 2019 12:35

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi deklaroi sot se janë duke u përgatitur kallëzimë për të gjithë drejtuesit e policisë që po dhunojnë të drejtat e qytetarëve.

Bardhi tha se Policia është dhunuesja më e madhe e të drejtave dhe lirive të qytetarëve dhe shtoi se Drejtuesi i policisë së Tiranës është një kriminel me uniform dhe militant partie.

Ja deklarata e z. Bardhi:

Reagim i paligjshem, politik dhe kriminal.

Policia është dhunuesja më e madhe e të drejtave dhe lirive të qytetarëve.

Qytetarët janë të burgosur pa asnjë faj dhe në mënyrë të paligjshme.

Janë duke u përgatitur kallëzimë për të gjithë drejtuesit e policisë që po dhunojnë të drejtat e qytetarëve.

Drejtuesi i policisë së Tiranës është një kriminel me uniform dhe militant partie.

Fund ii tij do të jetë i njëjtë me atë të Edi Ramës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!