Rama urdhëron deputetët: Dilni në terren dhe mbushini mendjen shqiptarëve, se do të ketë zgjedhje!

Hënë, 20 May 2019 12:41

Ashtu siç deklaronte përpara vendimit të opozitës së bashkuar për të braktisur parlamentin, se nuk e kanë seriozisht, edhe për çështjen e bojkotit të zgjedhjeve të 30 qershorit, Rama po përpiqet ti mbush mendjen vetes dhe të tijve, se çdo gjë do të shkojë normal. Duke qenë i ndërgjegjshëm se zgjedhjet lokale edhe nëse zhvillohen, do të jenë me një pjesëmarrje minimale dhe krejtësisht monoiste, ai ka nisur një fushatë që ti mbushë mendjen shqiptarëve, se procesi do të zhvillohet sikur nuk ka ndodhur asnjë gjë.

Kjo ka qenë edhe tematika e mbledhjes, që ka zhvilluar Edi Rama paraditen e sotme me deputetët e tij. Mësohet se ai ka kërkuar angazhim maksimal nga deputetët për të krijuar perceptimin e normalitetit mes zgjedhësve, me rastin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

“Detyra e çdo deputeti është të përçojë mesazhin se zgjedhjet do të bëhen. Duhet të ketë sa më shumë pjesëmarrës në zgjedhje. Shkoni në bazë dhe punoni me njerëzit”, ka urdhëruar Rama deputetët e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

Aktualitet

Denoncimi i ushtarakut në rezervë: Pse një doktor i nderuar turpëron funksionin e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm?

  Si shumë ushtarakë, aktivë dhe në rezervë, shpreh indinjatën për doktor Bajram Begaj që para pak ditësh u emërua shef i Shtabit të Përgjithshëm, një detyrë që nuk i takonte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!