Berisha: Rama lutet që opozita të mos hyjë në zgjedhje

E Enjte, 23 May 2019 21:33

Gjatë intervistës së tij në “Opinion”, ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se, gjatë gjithë jetës së tij politike nuk ka njohur një politikan të dytë si Edi Rama sa i përket qëndrimit ndaj votës.

“Ka patur me dhjetëra politikanë shqiptarë, por nuk kam njohur kurrë në jetën time një të dytë si Edi Rama. Ka një qëndrim të tillë ndaj votës që nuk e ka njeri. Ai thotë: “Shyqyr që nuk vijnë në zgjedhje”. Letra ka si kryefjalë këtë gjë. Ai i dorëzoi opozita mandatet? Në mënyrë të rrufeshme të nesërmen i çoi në KQZ. Edhe minutën e fundit të muajit tjetër nuk do ta bënte këtë gjë. Unë si kryeministër nuk do ti çoja. Jo për ta tërhequr zvarrë. Për të treguar para çdo shqiptari dhe para faktorit ndërkombëtar nevojën për kompromis”, u shpreh Berisha.

I pyetur se, “për çfarë mund të negociohet mes Ramës dhe Bashës?”, Berisha, duke iu bazuar deklaratës së sotme të deputetëve të CDU/CSU, u shpreh se asgjë nuk mund të përjashtohet nga tryeza e dialogut.

 

Ai u shpreh i bindur se, Lulzim Basha nuk ulet në tryezë me Ramën si kryeministër.

“Asgjë nuk është jashtë tryeze. Rama po thotë “zgjedhje më 30 qershor”. Dy frazat e tyre kanë një dimension të rëndësishëm: trajtimi i probleme serioze që ekzsitojnë. A ulet apo jo Lulzim Basha? Unë besoj që nuk ulet”, deklaroi ish-kryeministri

Modifikuar më E Enjte, 23 May 2019 21:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

Politikë

Lefter Maliqi:Rotacioni politik i pashmangshëm! Ndryshimi po ndodh, unë me shokët e mi jemi në koalicion me SHBA dhe BE

  Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka vijuar me akuzat kundër Ramës duke thënë se rotacioni politik është i pashmangshëm. Maliqi shprehet se Rama ka mbetur vetëm pasi gris çdo marrëveshje...

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Politikë

Ph.D.Ilir Pecnikaj/ZOT NA SHPËTO NGA KJO QEVERI DHE KOMITETI I SAJ TEKNIK.

Mjegullnaja e pandemisë, shurdhëria e qeverisë dhe idiotësitë e “Komitetit Teknik”, të cilëve COVID-19 ju ka marrë trutë, kanë kurthuar të gjithë popullin, qoftë fizikisht dhe mendërisht. Çdo ditë lexon një...

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Politikë

Gjeneral * Piro AHMETAJ: “Kryeministri në ikje dorovit për 1 €, Bazën Ushtarake Detare të Sarandës”

Para më shumë se një jave Kryetari i Partisë Demokratike, Zoti Lulzim BASHA, paralajmëroi publikisht nga Divjaka se, në shkelje të ligjit dhe të interesave kombëtare, Kryeministri në ikje, po...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!