Zgjedhje më 30 qershor/ Berisha: Vendi rrezikon seriozisht përplasjen civile

E Enjte, 23 May 2019 22:43

Nëse zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor, siç pretendon kryeministri Edi Rama, nuk përjashtohet mundësia e një përplasjeje fizike.

Kështu është shprehur në “Opinion” ish-kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, 30 qershori do të jetë varrimi i pluralizmit në vend.

“Më 30 qershor nuk përjashtohet mundësia e një përplasjeje civile. Rama ka zgjedhur 30 qershorin për të varrosur pluralizmin. Nëse nuk kupton ai, i etur për pushtet. Opozita është në këmbë. Zemërimi është shumë i lartë. Shqiptarët nuk meritojnë më kurrë diktaturë”, u shpreh Berisha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

Globi

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

  Lëndët plasëse që shpërthyen në një depo në Bejrut, duke shkaktuar së paku 100 viktima, janë dërguar atje vite më parë nga një anije mallrash, që ishte konfiskuar, dhe e...

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!