Veliaj ia shpif dhe Ramës

Premte, 07 June 2019 21:10

Njeriu dhe shpikja me e shëmtuar mediatike nuk është Rama por është vrasësi i Ardit Gjiklajt, Erion Veliaj. Burime që nuk duan të identifikohen brenda Rilindjes thonë që propaganda e tij ka filluar t’ia shpifë edhe vetë Ramës se përmasat e gënjeshtrës, zaptimi i ekraneve loja e neveritshme me paratë e pastrimit të drogës që bëhen nëpërmjet lejeve të ndërtimit dhe më pas në ca pemë lart e poshtë, tani ka arritur një kulm që ka kapërcyer kufijtë e neverisë.
Në çdo dalje mediatike, në çdo televizion të mundshëm, në çdo deklaratë, shpikja më monstruoze e mediave në Shqipëri, ky njeriu që është kryetar i Bashkisë së Tiranës neverit çdo njeri që ka fatin e keq ta shohë apo dëgjojë.
Një njeri pa asnjë skrupull moral, gënjeshtar i nivelit neveritës, Erion Veliaj na habiti edhe kur deklaroi pak ditë më parë se mezi pret të kalojnë zgjedhjet e 30 qershorit që të kalojë një fond për ndërtimin e shtëpive të prekura nga tërmeti në zonën e Korçës.
Këto mashtrime e propaganda po e neveritin edhe kreun e qeverisë Rama. Me mediat nën kontroll Veliaj po frikëson dhe neverit Ramën.

Modifikuar më Saturday, 08 June 2019 13:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!