Ky që tha s’keni parë gjë akoma, s’po kupton gjë akoma

Saturday, 08 June 2019 20:51

Njeriu që erdhi në pushtet në 2013-ën nuk është se njihej pak. Njihej për natyrën, mënyrën e drejtimit, i kishte dhënë provat si kryetar bashkie si në bashkëpunim me krimin ashtu edhe në shkelje me këmbë të çdo gjëje të ndershme dhe ligjore.
Raporti i tij me postin, kishte një gjë në themel “urrejtjen ndaj popullit të tij dhe bashkëkombësit e tij”. Dhe Rama këtë e ka shprehur jo pak herë.
Që në momentin që erdhi, të shumtë ishin njerëzit që dinë ti lexojnë edhe skemat ndërkombëtare, që e dinin nga buronte frymëzimi i tij për të kërcënuar.
Shprehja e tij e famshme në Parlament “s’keni parë gjë akoma” i buronte thjesht nga lidhjet me fondacionin privat që e solli dhe që i kishte lënë në dorë reformën në drejtësi si skuadër pushkatimi ndaj kundërshtarëve. Por sot gaboi rëndë në reagimin e tij menjëherë pasi u njoftua që Presidenti i Republikës ka çdekretuar datën e zgjedhjeve. Deklaroi që zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. Deklaroi dhe një fjali që shumë shumë mund të gënjejë mbështetësit e Taulant Ballës, që unë jam 3 hapa para opozitës, por asgjë nuk ka marrë vesh se ku është. Dy herë është kapur gafil si në djegien e mandateve, ashtu edhe në vendimin e sotëm të presidentit.
Ky që tha “S’keni parë gjë akoma”, nuk ka kuptuar gjë akoma./ Redaksionale

Modifikuar më Diel, 09 June 2019 10:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!