PPSH feston sot jo vetëm ndërrimin e emrit në PSSH!

E mërkurë, 12 June 2019 22:33

Nga Sali Berisha

Ajo feston shnderrimin nga parti terroriste e eterve mizor ne parti te krimit, droges te bijve hajdute, bandite, trafikante me pushtet

Miq, Partia e Punes se Shqiperise kremton sot jo vetem 18 vjetorin e nderrimit te emrit te saj ne PSSH.

Ne te vertet ajo feston sot shnderrimin e saj nga parti e mirefillte terroriste e etreve mizor ne parti krimit, e droges te bijve hajdute, bandite, trafikante..

PPSH u themelua nga agjentura serbe si repart antishqiptar i Beogradit ne Tirane, e cila shnderroi luften e shqiptareve kunder pushtuesve ne lufte civile e terroriste, vendosi ne Shqiperi monizmin ekstrem, diktuaturen staliniste te luftes se klasave me te eger ne Europe, diktaturen e izolimit me te thelle ne historine e kombit dhe tiranine e mjerimit si ne asnje vend tjeter te planetit.

Ne kongresin e saj me 12 qershor te vitit 1991, PPSH vendosi te nderroje emrin ne Partia Socialiste e Shqiperise.

Eksponente te saj kryesore, individe te rinj nder vite ndermoren reforma te rendesishme qe e pershtaten kete parti ne kushtet e demokracise se bazuar ne vlerat e tregut.

Por me uzurpimin e drejtimit te saj ne vitin 2005 nga bastardet e bllokmeneve hoxhiste, PSSH nisi marshin e saj drejt te shkuares saj te zeze.

Bijte bandite, hajdute dhe trafikante te eterve mizor me ne krye Edvin Kristaq Krimin gjate 6 viteve te tyre ne pushtet me politikat qe ndoqen arriten:

1-Te shnderrojne Shqiperine ne Kanabistan apo Kolumbine e Europes dhe

2- ne qendren operacionale te organizatave kriminale te Europes, ShBA, Amerikes Latine dhe Lindjes se Mesme

2- te ndertoje narkoshtetin e pare ne Europe dhe

3-Te vendosin ne Shqiperi sundimin e mafies, trafikanteve, vrasesve, perdhunuesve ne qeveri, parlament, polici, etj etj

4- te largojne nga Shqiperia mbi 400.000 mije shqiptare ne 4 vite

5-te vjedhin dhe shperdorojne me tenderat, koncesionet, PPP mbi 3.2 miliarde euro dhe te

6-largojne nga vendi investitoret e huaj.

Ne 6 vite te pushteti tyre te krimit asnje investitor serioz i huaj nuk ka investuar ne Shqiperi. Perveç ketyre kjo parti arriti

7- ti fuse thike mbase shpine dhe te mbeshtese per llogari te Serbise se Madhe ndarjen e Kosoves dhe

8-te bllokoje per tre vite me radhe hapjen e negociatave me BE dhe se fundi

9- te detyroje vende themeluese te BE te kerkojne rikthimin e vizave per qytetaret e Shqiperise dhe

10-te bllokoje liberalizimin e vizave te Kosoves me BE.

Ndaj sot si urim kam thirrjen time per mbare shqiptaret; t’i shporrim, t’i shporrim t’i shporrim kalbesirat me ne krye Edvin Kristaq Krimin! sb

Modifikuar më E mërkurë, 12 June 2019 22:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!