Shpërthen kandidati për President i FSHF, Fino: Militantët e PS po na kërkojnë…

E Enjte, 13 June 2019 12:47

Deputeti socialist, Bashkim Fino gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka komentuar vendimin e Presidentit të Republikës për zgjedhjet

Ja çfarë tha Bashkim Fino gjatë fjlës së tij:

Po përdhosni simbolin e shqiponjës, me teatrin presidencial që vijon me skenat e se shkuarës. 30 qershori është datë kushtetuese. Kushtetua nuk zbatohet sipas qejfit të Ilir Metës. Meta nuk ka asnjë kompetencë mbi zgjedhjet. Nese nuk i pelqen zyra, nuk është faji i zyrës ku je. Gabimin që bëme dikur, mos ta çojme deri në fund. Mos ta lejojmë më Ilir Meten të çoje deri në fund marrezitë e tij. Militantët e Ps po na kërkojnë shkarkimin dhe ne ti japim atij vendimin e merituar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!