Mediu i përgjigjet Ramës: I marrë që merr në gojë të gjithë Shqipërinë

Tuesday, 25 June 2019 20:51

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka kthyer përgjigje kreut të qeverisë Edi Rama. Ai thotë se që të të mos shajë Rama duhet të jesh në reshtin e bandave apo rrjetit të tij. “Rama ky i marre qe mer ne goje gjithe Shqiperine me paska qare hallin se kush meret me Fatmir Mediun.

Te mos shaje Rama me “diarene” e tij te perditshme, duhet te jesh ne reshtin e bandave apo rrjetit te tij te maskarrallikut.

Une merem dhe bashkohem me ata shqiptare qe bene Shqiperine vend anetar te NATOs dhe duan qe Shqiperia te behet vend anetare i BE, ku shqiptaret me vote te lire dhe jo bandat e krimit dhe korrupsionit nen urdhrat dhe komanden e Rames vendosin ke te shesin e te blejne, dhe e kane kthyer parlamentin dhe politiken ne pazar te gjese se gjalle.

Po perseris edhe njehere nese Driteroi do ishte gjalle do ndryshonte poezine e tij dhe do thoshte.
“Ne vendin tim ne vendin tend
Rama i cmendur te gjithe po i cmend””, shkruan Mediu.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!