Marshimi epik i qëndrestarëve të Unazës së re drejt protestës madhështore të opozitës

Tuesday, 09 July 2019 09:52

Të pamposhtur prej më shumë se 8 muajsh dhe çdo ditë e më shumë bëhen edhe më të fortë, edhe më shumë në radhët e tyre.

Këta janë heronjtë e demokracisë shqiptare. Ata që me qëndresën e tyre kanë dhënë shembullin se si shqiptarët duhet të sillen me çdo tiran dhe shkelës të të drejtave të tyre. Ata janë protestuesit e Unazës së Re, mbrojtësit e shtëpive të tyre, mbrojtësit e familjeve të tyre, mbrojtësit e dinjitetit të tyre.

Në këtë fotogaleri që ne po publikojmë janë banorët e Unazës së Re, të cilët kanë marshuar dje në mënyrë epike drejt protestës madhështore të opozitës, e organizuar para Kryeministrisë, për të kërkuar largimin Edi Ramën.

Ajo që ka ndodhur këto 8 muaj tek Unaza e Re do të mbahet mend prej gjeneratash. Banorët atje do të mbeten në memorie si qendrestarë që hynë në historinë e demokracisë shqiptare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!