Ironia: Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç “duke ngrënë” Kosovën

E Enjte, 11 July 2019 10:56

Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu ka goditur sërish me një nga karikaturat e tij të fundit. Kësaj herë ka sjellë Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, Presindetin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të cilët janë ulur në një tryezë ngrënieje dhe po “hanë” Kosovën.

Në karikaturën e mëposhtme të titulluar “Babëzi Ballkanike”, Vuçiç e Thaçi shfaqen “duke ngrënë” territorin e Kosovës, kurse Edi Rama i duartroket.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!