Rama e përzuri në 2013, Malaj, aplikon sërish për teserën e PS: Plani për ta shpëtuar…

Saturday, 27 July 2019 12:45

Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij në FB, Arben Malaj, ka aplikuar sërish për teserën e PS-së, pasi u përzu nga Rama dhe Rilindja në vitin 2013 nga partia e tij, ku aderonte që në themelim.

Malaj deklaron se në kohën kur të gjithë do të largohen nga PS ai do të rikthehet për të mbledhur bashkë socialistët e vërtetë.

 

Deklarata e plotë:

Kur te tjeret do ta fi?lojme ta braktisin, sapo PS te dal ne opozite, vendosa te kthehem ne PS, me integritetin e pa cenuar, me profesionalzim e thelluar dhe me dashurine e shtuar. Nga mencuria dhe krenaria labe jam inspiruar perhere ne vendim-marrjet e mia. Ne 1991 ata qe e molen Partine e Punes e braktisen te parat dhe u kthye po te paret per ti thithur deri ne piken e fundit, ne piken ku nga gjinjte e nenave del me shume gjak se qumesht. Nenave u shkon dhimbje ne zemer dhe prape durojne. Ne 1991 une ju bashkova socislisteve vlonjate per modernizimin e PS. Isha me shume fat bashkepunova si nen kryetar I PS vlore me qindra socialiste, te ditur, fisnik, trima dhe krenar. Dy me te spikaturit Gezimin dhe Nikon. Ulem agresivitetin partial ne Vlore, e hapen partine per te gjithe duke spikatur dhe promovuar me te miret. E drejtuan PS ne vitet e ‘cmendura’ te viteve me te veshtira te tranzicionit.

Gezimi, Niko dhe Theodhoriu nuk fituan mundesi per deputet.

PS ka shume detyrim ndaj tyre dhe personalitete te tille ne deget e saj.

Gezimi, Niko, Theodhoriu dhe disa kolege te spikatur Jane ne moshe aktive dhe productive shume te dobishme per vendin se ‘mjaftistet parafabrikate’, sepse ta jane te ditur dhe gexojne kredibiliet publik maksimal.

Ne 2013 kur vinte era e pushteti te dehte, dhe te babeziturit luftonin per pjesen e tyre te madhe ne tepesine e socialisteve,

u vetlargova nga PS. Per 8 vite luftova kunder arrogances dhe babezise qe e kercenonte rende gjithe pasurine dhe trashgimnine shpirterore te qindra mije socilisteve dhe mbeshtetesve te saj.

Mjaftistet dhe te babeziturit duket se e molen 99 % PS-ne.

Ne 2019 vendosa te kthehem ne PS si ne kontribut mirenjohes ndaj vendit tim dhe ndaj njerezve te saj te mrekullueshem.

Kam aplikuar online, por pranimin ne PS nuk qenka sic thoten Rama.

Ne mirenjohje te sociliasteve aplikova on line edhe ne 2013, paszgjedhje, por e bllokuan.

Te drejten time universale dhe kushtetuese, qe te anetaresohem vullnetarisht ne PS nuk e cenon dot asnje.

Mirenjohje

Modifikuar më Saturday, 27 July 2019 12:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!