Nisma e Genc Sejkos/ “Memorial për Ardit Gjoklajn, Tirana ka vend edhe për të”

Tuesday, 13 August 2019 21:09

“Në Tiranë ka vend edhe për një memorial për Ardit Gjoklajn”. Duke përdorur vetë fjalët e kryebashkiakut Veliaj, aktivisti i njohur si ‘njeriu i memeve’, Genc Sejko, ka kërkuar që në Tiranë të ngrihet një memorial edhe për Ardit Gjoklajn, adoleshentin që u vra në landfillin e Sharrës.

“Sapo kontaktova me Avokati Altin Goxhaj i cili nëpërmjet studios së tij ligjore do të bëj aplikimin për vendosjen në sheshin “Skënderbej” të një memoriali kushtuar Ardit Gjoklajt.

Kemi besim të plotë se Bashkia Tiranë dhe Kryetari Veliaj do ta mbështesin një nisëm të tillë. ‘Tirana ka vend për të gjithë’ tha para dy ditësh zoti Veliaj. Prandaj jam i sigurt se Tirana do gjejë vend edhe për Ardit Gjoklajn”, shkruan Sejko në rrjete sociale.

Ardit Gjoklaj punonte në landfillin e Sharrës bashkë me të vëllanë. Ai humbi jetën nga përplasja me fadromën, ndërkohë që ai punonte nën moshë dhe pa asnjë siguri për jetën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Historia e 84-vjeçarit të 'lindur me këmishë', që e ndjekin tërmetet e mëdha

Aktualitet

Historia e 84-vjeçarit të 'lindur me këmishë', që e ndjekin tërmetet e mëdha

Hile Zefi, është një 84 vjeç i cili u ka mbijetuar dy tërmeteve të fuqishme në jetën e tij; atij të vitit 1979 në 15 prill në Shkodër dhe atij...

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Aktualitet

Vjedhje, armë dhe kërcënim, kapet në Morinë i riu nga Rrësheni i kërkuar në Itali

Arrestohet nga policia në Morinë një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale. I arrestuari është R. N. 29 vjeç, banues në Rrëshen, ndërsa u...

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Aktualitet

FOTO/ Letër prekëse dhe 5 euro në zarf nga vogëlushja italiane për fëmijët shqiptarë

Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbrojtjes Civile, ndërkohë që brenda zarfit kishte futur edhe një kartëmonedhë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!