Denoncimi/ Miku i Ramës, Pëllumb Gjoka, jo vetëm trafikant por dhe vrasës i njohur. Ja si shpëtoi nga burgu….

Premte, 23 August 2019 12:33

Ish Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një mesazh që ka mbërritur në adresë të tij që ka të bëjë me akuzat e publikuara së fundmi për lidhjet e Ramës me bandat dhe krimin.

Në mesazhin e bërë publik në faqen në facebook të Berishës shpjegohet se si i shpëtoi drejtësisë Pëllumb Gjoka.

“Pllumb Gjoka, miku i Edvin Mafisë është jo vetëm trafikant por dhe vrasës i njohur. Ai ka vrarë një njeri në Velipojë dhe ka plagosur një tjetër!”. “Ai është liruar dhe i është mbyllur dosja nga gjykatësi famoz mik i krimit Dritan Hallunaj”, shkruan ish kryeministri.

Ja postimi i tij i plotë:

Pllumb Gjoka, miku i Edvin Mafisë është jo vetëm trafikant por dhe vrasës i njohur.
Ai ka vrarë një njeri në Velipojë dhe ka plagosur një tjetër!
Ai është liruar dhe i është mbyllur dosja nga gjykatësi famoz mik i krimit Dritan Hallunaj.
Ky i fundit kaloi vetingun pasi Pllumb Gjoka pagoi 1 milion euro.

Të gjitha këto denoncon në mesazhin e tij qytetari dixhital.

“Pershendetje Z.Berisha

Lidhur me denoncinin që bëri Kryetari i Partisë Demokratike Z.Basha për narkortrafikantin shtetasin Pellumb Gjoka në restorantin e të cilit Kryeministri shtron dreka dhe darka për miqësinë që ka me të, doja të shtoja se ky përveçse trafikant kryesor është dhe vrasës.
Shtetasi Pellumb Gjoka ka kryer një vrasje dhe një plagosje në vitin 1998 në Velipojë.
Përsoni i vrare quhet Gjon.
Ky shtetas perveç se narkotrafikant është dhe vrasës i cili nuk ka bërë as dhe një ditë burg.
Dosja e tij është mbyllur nga gjykatësi i lidhur me krimin dhe bandat Dritan Hallunaj një njeri që ka kaluar vetingun pa i hyrë ferra në këmbë
Ju lutem Z.Berisha ta denonconi këtë të pashembullt që ky Gjygjtar Dritan Hallunaj i ka mbyllur Pellumb Gjokës dosjen për vrasje dhe plagosje
Pellumb Gjoka s’ka bërë asnjë ditë burg edhe mund ta verifikoni.
Gjithashtu thuhet se Pllumb Gjoka ka paguar 1 milion euro për vetingun e Dritan Hallunajt
Përveç këtyre Dritan Hallunaj është gjykatësi qe ka liruar në sallën e gjyqit Arben Frrokun vrasësin e kamisarit të policisë Lame dhe për këtë e ka denoncuar edhe Partia Demokratike
Ky rast z.Berisha do vertetonte që KPK është asgjë tjetër vetëm një mjet që Edi Rama të kapë drejtësinë duke lënë në sistem vetëm njerëzit e vet të lidhur me bandat dhe që i sherbejnë atyre
Z.Basha denoncoi qartazi se si Edi Rama është një frekuentues i rregullt i lokaleve të Pëllumb Gjokës dhe se si Pëllumb Gjoka mbledh vota për të dhe i shërben.
Ndaj edhe gjyjgtari Dritan Hallunaj e kaloi vetingun pasi pagoi Për këtë 1 milion euro vrasësi dhe trafikanti Pellumb Gjoka”

ps: Të dashur miq, ketu më poshtë keni nje status timin të dt 1 gusht të vitit 2018 mbi vetingun e gjykatësit që liron dhe mbyllë dosjet e vrasesëve, Dritan Halluni. sb

Ky është Hallun Veting apo Krim veting!

Krye krye kreu Edvin Kristaq Rama pastron famozin Gjykatës Hallunin!
Gjykatësin që me urdhër të Ramës liroi në sallën e gjyqit Arben Frrokun, ekzekutorin e provuar me pamje filmike, dëshmitar okular dhe prova laboratorike të Komisarit Lame!
Ky vendim kriminal i Edvin Kristaq Rames për gjykatës Hallunin dëshmon edhe një herë se vetingu është thjeshtë një hanxhar në duart e tij!
Ky vendim të dashur miq tregon se cilat do të jenë monstrat e drejtësisë se ardhme të reformes orëelliane, që do vendosin për të drejtat tuaja.
Pra ata do të jenë byrazerë të vrasëve, hajdutëve, plaçkitëseve, përdhunuesve të qytetarëve nën urdhërat e Edvin Kristaq Ramës!

Image

 

 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Show-biz

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.   Një tjetër romancë dashurie që ka vite...

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Kronikë

Infrakt në stadium/ Ja si vdiq kryebashkiaku i Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla.  Infarkti i ka marrë jetën kryebashkiakut.

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Kronikë

Përplasen dy makina në autostradë, një vajzë e plagosur

Një 23-vjeçare është plagosur këtë të shtunë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në autostradën Laç-Fushë Krujë. Sipas informacioneve një mjet tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin A. L., ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!