Shqipëria nën flakë, Rama me pushime luksoze në Greqi/ Denoncimi i historianit

Saturday, 24 August 2019 16:09

Edi Rama, është denoncuar se shkoi në një vizitë luksi në Greqi, teksa në Shqipëri kanë shpërthyer zjarret në shumë zona. I pari që u shpreh ishte ish-kryeministri Berisha. Vizita e Ramës është mesa duket jo vetëm private, por dhe shumë konfidenciale. Historiani Arben Llalla, ka reaguar sot publikisht dhe jo vetëm ofron të dhëna se ku është kryeministri i vendit, por edhe flet për motivin e qendrimit atje. Llalla i referohet mediave greke në konkluzionet e tij.

Sipas mediave greke, Rama ka pirë kafe dhe ka ngrënë drekë në një nga restorantet e njohur të qytetit Trikalla, ditën e enjte. Llalla shpjegon në një deklaratë se vizita e kryministrit, vetëm në Greqi, pa asnjë dëshmitar, dhe pa truproja, ishte për të marë pjesë si Mbrojtës i Ortodoksisë Greke në meshën e një murgu në një Manastir.

Më tej, ai e ka sfiduar hapur kryeministrin. “Hajde Rama përgështroje nëse ta mban…”, shprehet historiani.

Nëse Edi Rama merr pjesë në mënyrë tërësisht private në të tilla aktivitete okulte, është pak të themi, se kjo është vërtetë një gjë e rendë për të cilën ai duhet të përgjigjet.

Rama është i lirë sigurisht të ndjekë ritet fetare që dëshiron, e të ndjekë besimin e tij, por si kryeministër, ai nuk mund të marrë pjesë në ceremoni të tilla aspak transparente, pasi kompromenton rendë interesat e vendit. Edi Rama me siguri e ka një shpjegim për këtë, dhe jo vetëm historiani Llalla po mbarë publiku pret ta dëgjojë.

9daa8bc1-dfa3-441c-bc1c-5b14a5fc6f68-696x522.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!