Vetting-u dhe Rilindja, Vasili: Andi Bejtja dhe Venecia patën të drejtë

Premte, 06 September 2019 17:04

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook, ka risjellë në kujtesë, reagimin e analistit Andi Bejtja për kapjen e procesit të Vetting-ut. Sipas tij, edhe në raportin e OSBE/ODHIR, u tha se kërcënimi me Vetting-un, influencoi në vendimet e paligjshme të Kolegjit Zgjedhor në favor të Rilindjes. ”Më 22 korrik të 2019, pak më shumë se një muaj më parë, Bejtja risillte më shumë koherencë në kujtesën tonë vlerësimet dhe rreziqet e paralajmëruara nga Komisioni i Venecias për Vetting-un”,-shkruan Vasili.

Postimi i plotë

Andi Bejtja dhe Venecia paten te drejte!! Duke lexuar raportin e OSBE-ODIHR per zgjedhjet dhe konstatimin ne raport, qe kercenimi me Vetingun influencoi ne vendimet e paligjshme te Kolegjit Zgjedhor ne favor te rilindjes mu kujtua ne çast i penëmprehti Andi Bejtja.

Më 22 korrik të 2019, pak më shumë se një muaj më parë, Bejtja risillte më shumë koherencë në kujtesën tonë vlerësimet dhe rreziqet e paralajmëruara nga Komisioni i Venecias për Vetting-un.

Lexojeni edhe nje here statusin e Bejtes dhe do te kuptoni situaten qe ka krijuar sot Vetingu selektiv dhe i kapur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!