Tritan Shehu: Nuk duhet të harrohet kurrë “11 Shtatori”

E mërkurë, 11 September 2019 12:06

Nga Tritan Shehu/

Nuk duhet te harrohet kurre “11 Shtatori”
Jo thjesht per mijera viktimat e asaj dite, por dhe per mesazhin e rrezikut qe ju kanos e vazhdon t’i kanoset demokracise e njerezimit nga cmenduria e kriminaliteti ekstrem i radikalizmave, indokrinimeve, ekstremizmave, terrorizmit te bazuar mbi anti vlerat dhe te perdorur politikisht nga despote ne Globin tone.
Sulmi i 11 Shtatorit ndaj ShBA, ketij vendi lider e garanci e lirive, demokracise, te drejtave universale, ishte nje sulm kunder te gjithe njerezimit, aspiratave njerezore te bazuara ne paqe, prosperitet e dinjitet.
Nuk duhet haruar kurre per te mos u perseritur, apo per tu perballuar cdo provokacion a agresion i tille i mundeshem kudo ne bote.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!