Vasili përgënjeshtron lajmet fake: LSI nuk ka ndërhyrë për të pasur anëtarë në Gjykatën Kushtetuese

E mërkurë, 11 September 2019 13:21

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar për lajmet ku përmendet kjo forcë politike në lidhje me Gjykatën Kushtetuese dhe të Lartë. Sipas Vasilit, LSI-ja nuk ka kërkuar të ketë asnjëherë anëtarë në këto dy Gjykata të rëndësishme për shtetin.

”Çdo lajm idiot që pretendon se LSI-ja ka kërkuar të ketë anëtar në Gjykatën Kushtetuese në rastin më të mirë është debilitet dhe në rastin më të keq është kapje poshtëruese nga qeveria. Edhe dokumentet e cituara s’kanë asnjë lidhje me asnjë kërkesë të LSI për anëtarë në Kushtetuese por kanë qenë thjesht propozime në kuadrin e Reformës në Drejtësi”.

Nga ana tjetër, nënkryetari i LSI-së ka nënvizuar se Gjykata Kushtetuese kishte treguar integritet të lartë dhe paanësi dhe nuk kishte arsye që ajo të shpërbehej dhe të lihej vendi pa Gjykatë. ”Është e qartë që kapja dhe supa e rilindjes i detyron disa të flasin si idiotë por në asnjë rast kjo nuk është meritë por neveri”.

Postimi i plotë

LSI nuk ka pasur kurrë dhe as ka kërkuar të ketë asnjëherë anëtarë as në Gjykatën Kushtetuese dhe as në Gjykatën e Lartë. Çdo lajm idiot që pretendon se LSI-ja ka kërkuar të ketë anëtar në Gjykatën Kushtetuese në rastin më të mirë është debilitet dhe në rastin më të keq është kapje poshtëruese nga qeveria.

Edhe dokumentet e cituara s’kanë asnjë lidhje me asnjë kërkesë të LSI për anëtarë në Kushtetuese por kanë qenë thjesht propozime në kuadrin e Reformës në Drejtësi.

LSI-ja ka nënvizuar se Gjykata Kushtetuese kishte treguar integritet të lartë dhe paanësi dhe nuk kishte arsye që ajo të shpërbehej dhe të lihej vendi me vite pa Gjykatë Kushtetuese. Është e qartë që kapja dhe supa e rilindjes i detyron disa të flasin si idiotë por në asnjë rast kjo nuk është meritë por neveri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!