Denoncimi, personazhi i njohur i botës së krimit, dy kate shtesë pa leje me ‘bekimin’ e Veliajt

E mërkurë, 11 September 2019 21:00
 

Pajtim Serjani, emër i njohur në botën e krimit, po ndërton dy kate pa leje në një pallat në zemër të Tiranës.

Ky është denoncimi që publikon ish kryeministri Sali Berisha

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se po mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme

Sipas denoncuesit, bëhet fjalë për Pajtim Serjanin, i cili me ndihmën e drejtorit të Policisë Bashkiake Ermal Kapllani, po ndërton dy kate pa leje në zonën e "Komunës së Parisit".

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

Pajtim Serjani njihet si mik i Emiliano Shullazit dhe është akuzuar për disa vepra penale, përfshirë edhe gjoba ndaj bizneseve.

Ai ka qenë shënjestra e një atentati, të ndodhur më 5 janar 2015 në Rrugën e Kavajës, ku mbeti i vrarë atentatori Artur Baze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Politikë

Shëndetësia pre e grabitjes rilindase/ Kërpaçi: Të ndëshkohen përgjegjësit për konceisionin e sterilizimit

Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi i drejton disa pyetje qeverisë lidhur me masat që ishin marrë...

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Aktualitet

Ra në dashuri me prostitutën shqiptare, biznesmeni rrezikon burgun

Një 62-vjeçar nga Belgjika pritet të përgjigjet përpara gjykatës mbi akuzat për trafik dhe shfrytëzim prostitutash. Gjithçka nisi në vitin 2015, kur ai u njoh me prostitutën shqiptare E.R., 37 vjeç. Edhe...

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Aktualitet

Me viza false dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani, SPAK kap grupin kriminal

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”, “Falsifikimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!