Basha: “Hetim bankave të nivelit të dytë për financime të koncesioneve të tilla”

E Enjte, 12 September 2019 13:16

Koncensionet e pastrimi masiv i parave në ekonomi, përbëjnë rrezik për destabilizimin e vendit, për sigurinë kombëtare dhe për ndalimin e integrimit europian kërcënimi kryesor për integrimin europian.
Bashkë me paralajmërimin që i drejtoj sot parlamentit të cunguar, dhe cdo anëtari të këtij parlamenti e bëj të qartë se nuk ka gjë më të rëndësisihme se zhdukja e ndikimit e pasojave kriminale me të cilën Rama ndan plaçkën e vjedhur shqiptarëve.

 

Hetimi në nivel i korrupsionit të lartë, është prioritet absolut, cdo kontratë do të konsiderohet vepër penale dhe do i nënshtrohet ligjit Antimafia në bashkëpunim me SPAK e BKH.

Cdo kompani private e person privat publik i përfshirë në këto afera, nga më i thjeshti deri te kryeministri do i nënshtrohen hetimit të pasurisë e të ardhurave, të gjithë zyrtarë në detyrë ministra e ish-ministra që janë larguar pasi kanë mbushur xhepat, asnjë prej tyre nuk do i shpëtojë hetimit. Askush nuk do të shpëtojë.

Të gjithë shqiptarët e dinë fare mirë se alternativa që kemi është ndëshkimi i tyre për të shpëtuar Shqipërinë. PD e ka bërë zgjedhjen e tyre, jemi në krah të shqiptarëve për të shpëtuar Shqipërinë.” theksoi më tej Basha.

Modifikuar më E Enjte, 12 September 2019 19:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Rritet paniku nga gripi/ Pasi vdiqën 7 persona, rëndohet gjendja e 2 të shtruarve në spital

Aktualitet

Rritet paniku nga gripi/ Pasi vdiqën 7 persona, rëndohet gjendja e 2 të shtruarve në spital

Situata paraqitet kritike pasi dy persona janë në gjendje të rëndë për shkak të gripit, ndërsa gjithsej janë 13 pacientë që po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK. Lajmin e ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!