‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

E mërkurë, 18 September 2019 17:51

Bundestagu gjerman pritet ti vendosë Shqipërisë një tjetër kusht për hapjen e negociatave. Kushti i ri lidhet me Reformën në Administratën Publike. Ligji për nëpunësin civil ishte kusht 6 vite më parë dhe u miratua nga qeveria “Berisha”. Por duket se ndërkombëtarët kanë vënë re probleme të reja serioze në administratë gjatë qeverisjes “Rama” duke kërkuar edhe njëherë reformën në administratë.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili deklaron se vendosja e këtij kushti lidhet me punësimet pa kritike, sipas bindjeve politike, që ka aplikuar këtu vite Rilindja. Vasili thotë se ndërkombëtarët nuk mund të thonë që dhe për këtë reformë e ka fajin opozita.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit: “Punësimet me tufa të rilindjes atentat me qëllim kundër hapjes së negociatave! Një nga kushtet shume te forta te vendosura qarte e prere per hapjen e negociatave eshte Reforma ne Administraten Publike. Punesimet me qindra e qindra, tufa tufa nga rilindja me teser partie jane haptazi dhe me qellim kunder hapjes se negociatave nga Rama dhe rilindja.

Nderkombetaret ketu ne Tirane nuk besoj se do ta konsiderojne edhe kete nje reforme fantastike qe nuk eshte pare gjëkundi. S’besoj se do te jene kaq te trashe sa te thonë qe jua ka fajin opozita per kete. Po ju risjell edhe nje here ne vemendje publikimet e pergjimeve nga Zeri i Amerikes per punesimet ne burgje pa pasur nevoje per komente te mëtejshme”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Politikë

”Do të ketë shumë pjesëmarrje”, Maliqi: 2 marsi pasohet nga protestat masive të opozitës.

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka thënë se manifestimi i Metës më 2 mars do të ketë pjesëmarrje masive, pasi ai vetë...

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Aktualitet

“Nuk marrim frymë”, mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Mjeku reanimator, Kliton Gjerazi, jep detaje për dërgimin me urgjencë në spital të disa nxënësve të gjimnazit në Fier. Mjeku hedh poshtë pretendimet se nxënësit mund të jenë helmuar, duke...

Pamje nga stërvitjet e ushtrisë amerikane, momenti kur me mitralozin e montuar në helikopter rrëzon dronin në det

Globi

Pamje nga stërvitjet e ushtrisë amerikane, momenti kur me mitralozin e montuar në helikopter rrëzon dronin në det

Lufta kundër dronëve dita-ditës është duke u bërë prioritet për forcat e armatosura në mbarë botën Fluturaket pa pilot kanë filluar t’ua fusin frikën për sulme të befasishme ushtrive të fuqive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!