Basha: Nëse Tahiri do gjykohej deri në fund, do shkohej tek Rama

Premte, 04 October 2019 20:36

Kreu i opozitës Lulzim Basha është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net.

Duke folur për gjyqin e Saimir Tahirit, Basha u shpreh se dënimi i tij ishte skandaloz.

Për Bashën, nëse do të shkohej deri në fund të hetimit të ish-ministrit të Brendshëm, hetimi do të përfundonte tek Edi Rama.

Ka një moment të rëndësishëm që media e ka humbur. E kapi vetë Fatos Lubonja. Dënimi Tahirit do të çonte te shefi i madh. Ministri nuk mund të kanalizonte vendin, të fikte radarët pa bekimin e kryeministrit’, deklaroi Basha.

‘Ky është një moment kyç për Shqipërinë. Po bëjmë hapa pas. Por kemi edhe një lajm të mirë: ndërgjegjësimin e faktorit ndërkombëtar se në Shqipëri duhet të ketë ndryshim. Dhe se, opozita është partner i besueshëm për këtë ndryshim’, shtoi lideri i opozitës.

‘PD nuk ka riskuar asnjëherë të quhet organizatë terroriste. Falë qëndresës sonë, shpeshherë edhe në ekstreme, siç ishte djegia e mandatave, por nuk kishte asnjë rrugë tjetër për ne. Një nga një kanë rënë të gjitha institucionet. Kapën prokurorin e përgjithshëm, prokurorin e Krimeve të Rënda, dëshmitarët i çuan në azil.

Ajo që shihni sot është rezultat i luftës 6-vjeçare të opozitës. Përgjegjësit nuk fshihen dot pas propagandës’, tha kreu i opozitës Lulzim Basha në SYRI TV dhe SYRI.net.

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Northwestern Canada Drugs generic cialis online How Last Longer cialis vs viagra Cialis A San Marino

    E Enjte, 02 Prill 2020 15:49 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

Aktualitet

Lotaria Amerikane/U shty për shkak të pandemisë, pritet sot dalja e përgjigjeve

  Të gjithë ata që kanë aplikuar për lotarinë amerikane dhe iu është dashur të presin dhe një muaj më tepër do të mund të mësojnë nga sot nëse janë fitues. Ndonëse...

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!