Aulon Kalaja: Do protestoja edhe nese do ekzistonte nje ligj qe do me denonte me 100 vjet burg

E mërkurë, 09 October 2019 16:58

Kryeministri Edi Rama ka vendosur 3-vjet burg per protetuesit qe bllokojne rrugen. Une i them Edi Rames, se edhe nese do denohesha me 100 vite burg, serish do me gjente ne proteste. Nuk pranoj asnje tirani qe ndalon te drejten kushtetuese te protestes. Asnje idivid qe e kufizon ate, apo na e ben ne te pamundur regaimin qytetar. Dy rruge kemi:
1- Ose te pranojme qe Shqiperine t’a beje prone private Rama dhe t’a qeverise nga cifligu i Surrelit dhe ne te zhdukemi nga Shqiperia. Qe te realizohet kesisoj plani ogurzi i Xhorxh Sorosit me mekembes Ramen per shpopullimin e Shqiperise.
2- Ose ne te luftojme per te drejtat tona, te protestojme dhe te kundershtojme vendimarrjet e tilla qe duan te na mbyllin gojen dhe te na mbysin kryengritjen. Qe kete vend t’a qeverisin patriotet dhe te debojme tradhetaret.
Une mendoj se shqiptaret e kane bere zgjedhjen e tyre dhe po e deshmojne me vepra banoret e astirit, artistet dhe qytetaret e Teatrit Kombetar dhe vartar e protestave ndezur ndarazi ne gjithe Shqiperine.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Sport

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Milan nuk është skuadra e vetme e interesuar për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës duket se e ka caktuar tashmë të ardhmen. Konfliktet e fundit me tifozët dhe...

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!