Spahia: "Turp që Klevis Balliu e banorët protestues të Unazës së Re të mbahen të ndaluar!"

E mërkurë, 16 October 2019 11:32

Ndërkohe qe pritet vendimi nga gjykata per  protestuesit e Unazes se Re dhe ish-deputetin Klevis Balliu, ka reaguar edhe ish-deputeti Bardh Spahia. Ne nje postim ne facebook, Spahia ka akuzuar  regjimin policor te Rames qe po mban te ndalaur protestuesit, te cilet ushtrojne te drejten e tyre kushtetuese er proteste. Spahia e quan turp kete vendim poltik te Rames e qeverise se tij. Ja postimi i Spahisë:  "Rregjimi policor i Edi Rames qe te tregon burgun kur ushtron te drejten kushtetuese te protestes! Turp qe Klevis Balliu e banoret protestues te Unazes se re te mbahen te ndaluar! Qytetare ne arrest e kriminele ne pushtet e me imunitet politik! Njolla qe po i ve nje vendi te NATO-s Edi Rama! Ky kryeminister ilegjitim po na izolon nga Europa si ati i tij shpirteror dikur! Edi Rama duhet te ike e jo shqiptaret nga vendi i tyre!" - Bardh Spahia

Modifikuar më E mërkurë, 16 October 2019 11:40

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Politikë

Luis Enrique heq nga puna mikun e tij: Spanja në stuhi polemikash

Spanja në kaos. Rikthimi i Luis Enrique në pankinë ka provokuar efektin e kundërt me atë që shpresohej, për shkak të largimit të Robert Moreno. Ai që duhej të ishte...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!