Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Hënë, 21 October 2019 14:04

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, i ftuar në studion e ”Report Tv”, u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi për të gjithë klasën politike. A do të ketë protesta nga opozita? Brahimllari thotë se protestat janë në axhendën e çdo opozite por theksoi se kryeministri Edi Rama duhet të largohet pas dështimit për çeljen e negociatave.

“Vendi është në një situatë mjaft të rëndë. Ka një kokëfortësi të një kryeministri të papërgjegjshëm që po e çon vendin në greminë. Protesta ka pasur kudo, fermerët në Lushnje, kudo Shqipëria është në protestë por suporti jonë ka qenë te hapja e negociatave. LSI-ja po flet për vendimmarrjen, zgjedhje të parakohshme do të ishin minimumi për këtë kryeministër. Zgjedhjet e parakohshme duhen sa më parë. I kemi parë si Edi Rama mashtron. 9 kushtet e Bundestagut nuk i shmang dot. Mbledh kryesinë e PS dhe bën sikur prodhon lajm, e cila është kthyer në rilindje. Sot duhet të flasim si do të dalim nga kriza, pse nuk e propozon. Opozita është e qartë, protestat janë në axhendën e çdo opozite, Edi Rama e kishte mundësinë të çlironte vendin nga kjo pengmarrje, tani është në dorë të qytetarëve. E dëgjuat cfarë tha Macron, pjesa më e madhe vendeve ishin kundër Shqipërisë. Shqiptarët duan të jenë pjesë e BE-së por Rama nuk do. Çfarë i kushtonte të ulej në dialog me opozitën? Nuk e shoh si arsye për bllokimin e negociatave, djegien e mandateve. Mos hapja e negociatave ishte një ngjarje shumë e rëndë për klasën politike”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Sport

E bujshme nga Gjermania, Xhaka kërkohet nga dy skuadrat rivale

Milan nuk është skuadra e vetme e interesuar për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës duket se e ka caktuar tashmë të ardhmen. Konfliktet e fundit me tifozët dhe...

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Sport

Askush nuk e ka bërë më parë, Mourinho do të provojë rekordin historik!

Jose Mourinho ka marrë drejtimin e Tottenham, duke zëvendësuar Mauricio Pochettinon. “Special One” e merr në një moment aspak të mirë ekipin e “gjelave”, pasi në Premier League, ata kanë...

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Sport

E FUNDIT: Juventusi dërgon mjekun për të ndihmuar futbollin shqiptar!

Një ekspert i mjekësisë sportive për futbollin shqiptar! Nga "J-Medical", pra "Juventus Medical" në Torino te ambjentet e federatës shqiptare të futbollit, në seminar me përfaqësues stafesh mjekësore nga Kategoria...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!