Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

E mërkurë, 23 October 2019 22:36

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një ditë.

Më tej Shehi tha se qeveritarët mendojnë të marrim sa të marrim dhe do të ikim më pas si gjithë të tjerët, ndërsa argumentoi se ndërkombëtarët ia kanë bërë të qartë, ose të çojë para drejtësisë disa emra, ose janë vetë ndërkombëtarët që do ti zbulojnë se kush janë këta persona të inkriminuar.
“Ata i kanë thënë Edi Ramës se nëse ju nuk do të na tregoni dhe dërgoni para drejtësisë kriminelët, do t’ju dërgojmë në listën që kemi. Në njëfarë mënyre do të marrin përgjegjësi, por që rrinë me shpresën se do të rrëmbejmë ca gjëra shpejt e shpejt dhe do të ikim siç kanë ikur të tjerët. Ç’ka ndodhur? Të gjithë vijojnë të pasurohen, media post komuniste në këto ujëra rrotullohet. Mund të shpëtojë me një ambasador por do të ndërrohet, ditët në vijim vjen qeveri e re në krye të BE-së dhe ata nuk duan të mbajnë kusuret e paraardhësve të tyre. Pavarësisht se jo të gjithë ishin të tillë, por duhet pranuar se disa i bënin hije qeverisë”, tha Shehi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!