Moti i keq/ Përmbytje, bllokim rrugësh dhe mungesë e energjisë elektrike

E Enjte, 07 November 2019 09:46

Moti i keq ka sjellë probleme në disa zona të vendit, duke shkaktuar përmbytje rrugësh, rrëshqitje dherash dhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Në qarkun Gjirokastër, sipas informacionit nga emergjencat e bashkive, gjatë natës ka rënë 15 mm reshje shiu. Mungon energjia elektrike në Njësinë Administrative Luftinjë dhe Njësinë Administrtive Buz, bashkia Memaliaj. Rrugët janë të hapura dhe nuk paraqiten probleme.

Lumi Vjosa është në shtratin e tij dhe nuk përben shqetësim.

Në Kukës, gjatë natës ka patur reshje shiu të dendura që ende vazhdojnë. Aksi Ura e Bujanit-Qafe Morine, Sopot-Kerrnaj-Qafe Mejdan-Tropoje-Buçaj për momentin është e qarkullueshme. Aksi B.Curri-Valbonë, në segmentin Komuna Margegaj-Qender Dragobi, për momentin qarkullohet me një korsi pasi në rrugë kanë rënë gurë të mëdhenj dhe inerte. Aksi B.Curri-Fierzë është i qarkullueshëm, por edhe aty kanë rënë në rrugë gurë e inerte. Makineritë dhe fuqia punëtore ndodhen në teren, për pastrimin e akseve.

Në disa segmente ka prurje të mëdha të ujërave, që kanë dalë jashtë kanaleve të kullimit.

Mbrëmjen e djeshme pati përmbytje në Durrës dhe në Lezhë.

Sot, në Lezhë situata duket më e  qetë. Uji është tërhequr nga zonat ku kishte përmbytje mbrëmë, si në Lezhë ashtu dhe në Shëngjin. Ndërkohë probleme ka me furnizimin me energji elektrike në disa fshatra për shkak të dëmtimit të linjave elektrike nga stuhia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!