Pse Rama kërkon gjakderdhje dhe jo dialog te “Unaza”

Premte, 08 November 2019 11:24

Prej më shumë se një viti Edi Rama ka kërkuar tensione me banorët e “Unazës së re” , me rreth 500 familje të cilat nëse zbatohet projekti i korruptuar (u kapën shkelje dhe falsifikime për të përfituar 40 mln euro vetëm për 2 km rrugë) i zgjerimit të rrugës pa dëmshpërblim, dalin në qiell të hapur. Ndërsa kërkon tension duke provokuar banorët dhe i futur ata në burg, Rama prej një viti asnjëherë nuk ka pranuar që të komunikojë me këta hallexhinj që ai e di mirë se nuk janë vetëm ata kryefamiljarë që dalin e protestojnë, por mbrapa kanë edhe fëmijë dhe të moshuar invalidë që po u mbyllet jeta papritur. 

Banorët nuk kërkojnë asgjë tjetër përveçse një çati mbi kokë. Por si përgjigje nga Rama kanë marrë arrogancën e një njeriu që fëmijët e vet i ka siguruar me saraje miliarda lekë, apo vila luksoze në çdo qytet turistik. Si përgjigje kanë marrë terrorin e policisë. Edi Rama dhe banda e tij, me super të devotshmin Sandër Lleshaj, po e shndërrojnë Policinë e Shtetit në një institucion të turpshëm dhe të inkriminuar. Vendimi i qeverisë për të prishur të paktën 500 godina në zonën e Astirit në Tiranë, pa procedurë dhe kompensim të drejtë, është shkelje e të drejtave të njeriut dhe të drejtave kushtetuese të qytetarëve, të cilat janë një nga kriteret e pa përmbushura të Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Aktualitet

Vdekja e 3 vjeçarit shqiptar, gjykata dënon mjekun për neglizhencë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka shpallur fajtor dhe dënuar me shërbim prove një mjek të akuzuar për “ Neglizhencë në trajtimin mjekësor”, që i shkaktoi vdekjen një tre vjeçari...

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Mirditë, i riu sillet me urgjencë te Spitali i Traumës

Një person është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Rubikut në Mirditë ndërsa sipas burimeve mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Pas dhënies së ndihmës së...

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Bota Shqiptare

Statistikat dramatike në Kosovë/ Brenda dy viteve 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes

Një studim i misioni i Organizatës për Siguri e Bashkëpunim në Evropë, vë në pah se 54 për qind e grave të anketuara në Kosovë, thonë se që nga mosha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!