Gara për kryeprokuror/ Ja anëtarët e KLP që votuan për Arta Markun

E Enjte, 14 November 2019 16:37

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zbardhur sot pikëzimet e tij, për 3 kandidatët për kryeprokuror të Shqipërisë.

Pas intervistimit të bërë gjatë ditës së djeshme, sot KLP-ja ka vendosur që të bëjë publike pikëzimin e tyre për 3 kandidatët për prokurorë.

Në vend të parë është renditur, Olsian Çelaj, 459 pikë, në vendin e dytë Arta Marku me 406 pikë në vendin e tretë, Fiona Memçaj me 362 pikë.

Por si janë ndarë votat e anëtarëve të KLP-së?

SYRI.net ka mësuar se votat janë ndarë mes Olsian Çelaj dhe Arta Markut.

Për Arta Markun kanë votuar pro:

Vatë Staka

Tartar Bazaj

Besnik Cani

Sandër Beci

Pjesë tjetër e anëtarëve kanë qenë për kandidatin Olsian Çelaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...