Cakaj organizon konferencë ndërkombëtare, folës kryesor dhe i vetëm do jetë vetë ministri

E mërkurë, 20 November 2019 20:47

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme do organizojë në datën 25 nëntor një konferencë me temën “Roli i Shqipërisë në promovimin e interesave të shqiptarëve në hapësirën e Ballkanit perëndimor”.

Por ajo që vihet re nga programi i Konferencës është se folës kryesor dhe i vetëm do jetë Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Nga agjenda e konferencës duket se Cakaj do mbajë një monolog ndërsa për pjesëmarrësit është siguruar një hapësirë për diskutim prej vetëm 5 minutash.

 

Edhe në pjesën e dytë ku temë diskutimi do jetë “Roli i Shqipërisë në promovimin e trashëgimisë kombëtare” sërish folës i vetëm do jetë Cakaj.

Zakonisht konferencat mbahen me disa folës të cilët diskutojnë për një temë të caktuar, ndërsa kjo konferencë ngjan më shumë me një deklaratë për shtyp.

Modifikuar më E mërkurë, 20 November 2019 20:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vidhnin gjatë natës, arrestohen dy adoleshentë, dy të tjerë shpallen në kërkim

Aktualitet

Vidhnin gjatë natës, arrestohen dy adoleshentë, dy të tjerë shpallen në kërkim

Policia e Tiranës ka arrestuar dy adoleshentë, ndërsa ka shpallur në kërkim dy të tjerë, pasi akuzohen se kanë kryer një sërë vjedhjesh në kryeqytet. Uniformat blu të Tiranës bëjnë me...

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

Aktualitet

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

dekja tragjike e 2 vjeçarit nxorri në pah varfërinë e skajshme në të cilën jetonte familja Çoku në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Rreth orës 15:00 të ditës së djeshme, i vogli...

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Aktualitet

Dështimet e “mega-operacioneve”, show, mungesë provash dhe shkelje proceduriale

Prej shumë vitesh, hapësira mediatike shqiptare pushtohet nga shprehje patetike “policia arreston dhe drejtësia liron”. Këtë togfjalësh e kanë përdorur qeveritë shqiptare, pavarësisht ngjyrimeve politike. Natyrisht, kryeministri aktual, Edi Rama, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!