VIDEO/ Basha e mban premtimin: Foshnja në Manëz nuk do të flejë më në makinë

Premte, 06 December 2019 16:02

Foshnja 8 muajshe e familjes Gjergji në Kamberas të njësisë administrative Maznëz nuk do ta kaloj më natën në makinë.

Thirrjes së kreut të opozitës, Lulzim Basha për strehimin e familjes me 5 anëtarë i është përgjigjur sipërmarrësi Flamur Hoxha, i cili mbrëmjen e së premtes i ka ndihmuar me një konteiner banimi.

Gjatë vizitës së Bashës në këtë zonë të prekur nga tërmeti, familja Gjergji bëri apel për ndihmë, pasi jetonin në kushte të vështira prej 1 jave dhe ishin ndihmuar vetëm nga vullnetarët.

Me familjen Gjergji në Manëz janë sensibilizuar edhe qytetar të cilët i kanë ndihmuar me veshje dhe ushqime.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova ende pa qeveri, Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së re të Kuvendit

Politikë

Kosova ende pa qeveri, Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së re të Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për sot mbledhjen e parë të Kryesisë së legjislaturës së shtatë të Kuvendit, ndonëse dy partitë kryesore Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja...

Horoskopi për ditën e sotme 20 janar 2020

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme 20 janar 2020

Dashi Shpenzojeni kohën e lirë me fëmijë, pasi do të mund të çliroheni nga stresi. Sa i përket anës financiare ka gjasa gjendja të përforcohet. Lidhja juaj e dashurisë po...

Parashikimi i motit, e hënë e martë, 20 - 21 janar 2020

Moti

Parashikimi i motit, e hënë e martë, 20 - 21 janar 2020

Gadishull i Ballkanit vazhdon të jetë në ifluencën presonit të lartë atmosferiki i cili do të kushtëzojë  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.  E hënë, 20 janar 2020 Fillimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!