Manifestimi i 2 marsit/ “Presidenti Meta program të veçantë për emigrantët nga e gjithë bota” – Presidenca zbulon detajet e protokollit

Saturday, 29 February 2020 17:35

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka organizuar një program të veçantë për emigrantët nga e gjithë bota, që do t’i bashkohen manifestimit të 2 marsit, në Tiranë.

Këshilltari i Presidentit, Tedi Blushi ka bërë publikë detaje të protokollit, duke u vënë në dispozicion të gjithë numrat që do të kujdesen për kontaktin me qytetarët.

Postimi i Blushit në facebook:

Për të gjithë bashkëatdhetarët që po vijnë nga SHBA, Kanadaja, Mbretëria e Bashkuar, Italia, Gjermania, Franca, Zvicra, Irlanda, Holanda, Austria, Belgjika, Greqia, Turqia dhe vendet e tjera, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do ketë një program të veçantë.

Për t’ju njohur me detajet e protokollit për datën mars, ju lutemi të gjithë bashkëatdhetarëve që po vijnë nga jashtë, të kontaktojnë:

Këshilltaren për Çështjet Sociale, znj.Brunilda Paskali

Numër celulari: +355692075961

Drejtorin për Marrëdhëniet me Jashtë, z.Edvin Shvarc

Numër celulari: +355692046332

Të gjithë bashkëatdhetarët, mund të na kontaktojnë edhe në adresën e email në dispozicion:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Për shkak të mijrave telefonatave dhe mesazheve të mbërritura deri tani në numrat e grupit organizator të vëna në dispozicion për të gjithë shqiptarët dhe bashkëatdhetarët:

Këshilltari për Mbrojtjen, z.Dedë Prenga

Numër celulari: +355699848359

Këshilltari për Emergjencat Civile, z.Shemsi Prençi

Numër celulari: +355696067755

Këshilltari për Pushtetin Vendor, z.Ylli Asllani

Numër celulari: +355692053488

Ju bëjmë me dije se tashmë, për shkak të fluksit të jashtëzakonshëm në dispozicionin tuaj do të jenë edhe dy numra të rinj, të disponueshëm 24/24 orë, ku mund të na telefononi, dërgoni sms dhe të na shkruani në aplikacionet Whats App dhe Viber në çdo moment, për çdo informacion dhe ide tuajën:

+355693435861

+355693354269

Gjithashtu, për të gjithë shqiptarë, janë në dispocion edhe adresat e email ku mund të na kontaktoni:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

️JU MIRËPRESIM TË GJITHËVE MË MARS!️

SË BASHKU NË PRANVERËN KUQEZI!

Login to post comments

Lajmet e fundit

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Sociale

SIGAL UNIQA, 25 Vjet lider në treg/ Ponari: Gjithmonë një hap përpara të tjerëve

Kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve, SIGAL UNIQA Group Austria, kremton 25-vjetorin e themelimit të saj, ngjarje për të cilën u organizua një takim me stafet...

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...