Letra për Gramoz Ruçin/ Rudina Hajdari tërhiqet nga Komisioni i Integrimit, shkarkon edhe kryetarët e komisioneve të tjera

Tuesday, 03 Mars 2020 18:04

Deputetja Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen nga kryetare e Komisionit të Integrimit.

Vendimin Hajdari e ka bërë të ditur në një letër që I ka dërguar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Që mban datën 26 shkurt 2020

Hajdari në letër propozon që në vend të saj në krye të Komisionit të Integrimit të vendoset, deputeti Halit Valteri.

Po kështu Hajdari ka propozuar që në vend të deputetes Fatjona Dhimitri në krye të Komisionit të Medias, të vendoset Halil Jakimi, ndërsa në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese në vend të Halit Valterit të vendoset Arlind Çacani.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!