Kreu i PD Elbasan, Ballës: Boll me propagandë! Mos selektoni, por ndihmoni çdo familje në nevojë

Diel, 05 Prill 2020 16:36

Kreu i PD-së Elbasan, Eugen Isaj, përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër në lidhje me ndihmat që po shpërndahen në këtë qytet.

Ndërsa ka postuar disa foto ku shihet Kreu i Grupit Parlamentar socialistTaulant Balla duke i shpërndarë ato, Isai thotë se më shumë kujdesen për fotot me njëri-tjetrin se sa për qindra familje në nevojë në qytetin Elbasanit.

 

Sipas Isait, deri tani vetëm propagandë dhe fjalë janë dëgjuar ndërkohë që ka akuzuar se janë selektuar familjet që kanë nevojë për ndihmë.

“Boll më me propagande !

 

Më shumë kujdeseni për fotot me njëri tjetrin sesa për qindra e mijëra familje në qytetin tonë që janë në kufijtë e mbijetesës !

Dezinfektoni çdo rrugë e rrugicë në qytet sepse janë shtuar vatrat e infeksionit !

Mos selektoni por ndihmoni çdo familje në nevojë, edhe pse kemi hyrë në javën e katërt të karantinës shumë familje akoma nuk kanë marrë paketën e parë ushqimore !

Hiqni tarifat e taksat lokale për biznesin elbasanas për të paktën tre muaj !

Lërini fotot po mundohuni të jeni pranë komunitetit sepse deri tani vetëm fjalë e propagandë kemi dëgjuar“, shkruan Isaj në reagimin e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!