Goci:Protesta është politike.Materiale të Teatrit po çohen për t’u djegur në inceneratorë, prokurorët të reagojnë shpejtë

E Enjte, 21 May 2020 11:29

Pedagogu Ervin Goci tha se protesta për Teatrin Kombëtar është protestë politike dhe çështja është politike. Duke folur në protestën para SPAK, Goci tha se denoncimet për Teatrin ishin bërë para shembjes dhe mosreagimi i SPAK solli ato vendime.

“Kemi qenë në godinë kur jemi sulmuar. Shteti përdori dhunë, përdori forcë. Jemi njerëz që jetojmë si azilantë. Protesta është politike, vijmë në statusin e qytetarëve shqiptare. këto denoincime i kishim bërë më para. Këto reagime kanë ardhur pasi SPAK nuk ka reaguar në kohë. Tani e ka detyrën dysfish. Ne do sjellim kallëzime të tjera. Çështja është politike. Komuniteti ndërkombëtar duhet të kuptojë që çështja është thellësisht politike dhe qytetarëve shqiptarë e kanë të qartë dhe nuk e kanë ndërmend të tërhiqen. Ne e kemi vënë sloganin tonë duam drejtësi për liri”, deklaroi Goci.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!