Rama kapet me presh në dorë

Premte, 22 May 2020 17:09

Në këto 48 orët e fundit për një sy të vëmendshëm kuptohet qartë  se ka një reagim të fortë ndërkombëtar për sa i përket akrobacirave të kryeministrit Rama për krizën në të cilën ndodhet vendi.

Në qoftë se do të marrim deklaratat e fundit të institucioneve të rëndësishme si BE, dhe SHBA-ve është kuptuar dhe po shihet qartë  se tashmë ka një lexim t; marifeteve të Rilindjes dhe shefit të saj. Si për reformën zgjedhore dhe atë në drejtësi, kryetari i sektit të Rilindje, do të vazhdojë me stilin që zgjodhi Arta Markun, me 69 vota, veprim i cili kompromentoi reformën dhe hodhi në erë konsensusin politik për të.

Futi edhe nja dy deputetë për lodhur marifetet e veta, por loja u lexua.

Më qartë ishte deklaratat dhe qëndrimi institucional e kushtetues i Presidentit të Republikës. Kjo ditë e sotme dhe këto qëndrim të kreut të shtetit, si dhe koha me precizon kur ai shpalli platformën dhe qëndrimin e nxorën edhe më mashtrues kreun e qeverisë. Kërkon ta hedhë me batuta fejsbuku pasi mashtroi për platformën e presidentit, dhe me një stil gati – gati të dalë boje e të neveritshëm në përdorimin e faktorit ndërkombëtar dhe emra të veçantë të tij. “A ju kujtohet kur i thoshte ambasadorit amerikan “Don”?! A ju kujtohet kur të ngarkuarës me punë të ambasadës së SHBA e thërriste Lejla? Të njëjtën stil edhe sot por i dalë boje donte të përdorte edhe me ambasadoren Kim, duke harruar që këta janë përfaqësues të SHBA-ve dhe jo çunat e gocat e Rilindjes e as shoqet e Spiropalit. Por u kap me presh në dorë e i ka dalë boja. /55news.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Aktualitet

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj...

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!