Lëvizja e Lulzim Bashës që nxori zbuluar Ramën

Premte, 22 May 2020 20:53

24 oret e fundit kane qene te ngarkuara me deklarata dhe levizje politike, por edhe faktori diplomatik ka pasur nje dite te zene pasi edhe disa segmente qe deri diku kane besuar se krye rilindasi i ka seriozisht ceshtjet e reformave ndoshta kane arritur te marin dozat e para te zhgenjimit. Jo se levizjet mashtruse te Rames kane munguar, por maska ka rene dhe brutaliteti dhe mashtrimi i sektit kane kaluar cdo kufi.

Sot kryefjale te te gjtha deklaratave te politikes se brendshme dhe asaj diplomatike kane qene reformat ; reforma ne drejtesi dhe reforma zgjedhore. Per te dyja kryetari i sektit te rilindjes ka genjyer ne forma te vazhdueshme, ka luajtur brutalisht ne forme te vazhdueshme. Dhe sekti i tij ka arritur te beje shtetin prone private.
Pas prishjes se Teatrit Kombetar ku sadizmi i regjimit doli hapur dhe tronditi demokracite perendimore sekti i rilindjes dhe zvarraniket qe i sherbejne filluan te hidhnin ne treg tezat qe opozita do te braktiste edhe reformen zgjedhore dhe kjo perdorej si alibi per ta jo vetem ne denigrimin e metejshem te opozites, por qellimi final kapja e reformes dhe vjedhja e zgjedhjeve. Por me nje levizje prej politikani Lulzim Basha ishte i qarte ne qendrimin e tij ndaj pjesmarrjes se opozites ne kete reforme duke i qendruar keshtu jo vetem parimit te rrespektimit te institucioneve kur ato jane te ligjshme por edhe duke plotesuar kushtin numer 1 te Bundestagut Gjerman per ceshtjen e integrimit," Hartimi i Reformes dhe Implementimi I saj".
Lulzim Basha ja dogji kartat ne tavoline Rames dhe enturazhit te tij dhe te gjithe atyre qe ne vitet e ketij regjimi te zi nuk kane pare as drogen e as krimet e rilindjes por kane goditur vetem opoziten.Pas kesaj levizje u pa dhe reagimi i faktorit nderkombetar qe mbeshteti liderin e opozites .

Modifikuar më Premte, 22 May 2020 20:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!