Knuti filloi punë te Ruci , pritet Vlahutin tek Spiropali.

Premte, 22 May 2020 21:13

Sot ishte lajm neper te gjitha mediat qe Knut Fleckenstein , ish Reporteri i Komisionit Europian per Shqiperine filloi pune keshilltar i Kryetarit te Kuvendit. Kurre dhe asnjehere diplomacia Europiane nuk ka pesuar renie te tille niveli dhe pavaresisht rasteve te njeanshme qe kemi pare persa i perket qendrimeve te ndonje burokrati nuk ka guxuar njeri te arrije deri ketu.
Zoti Knut u duk ne qendrimin e tij te njeanshem gjate visites se fundit ne Shqiperi ne pozicionin qe pati si reporter per Shqiperine.Qendrimi dhe deklarata e tij kapercenin pozicionin qe kishte . Z.Knut i nxorren edhe cv dhe u kuptua mire se te qenurit pa diplome te ndihmon te gjesh pune ne disa fondacione por sot perdja ra dhe lexuam mire per te gjithe Knutet ne Europe .
Tashme eshte detyre e shtetit shqiptar te hetoje dhe te investigoje me seriozitet rastet e tilla . Se pari njehere, kjo ceshtje eshte kembane per vete BE qe ta kete me te forte filtrin e njerezve qe shkojne aty.Shteti shqiptar , inatitucionet e tij ku nje rol te rendesishem mund te luaje Kontrolli i Larte i Shtetit , duhet menjehere te investigoje rastet e tilla ku fatet e nje kombi shkembehen me nje vend pune.
Tani presim qe Romana Vlahutin te filloje pune si keshilltare tek Spiropali.

Modifikuar më Premte, 22 May 2020 21:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Aktualitet

Tragjike në Mamurras, gruaja e ish-boksierit gjendet e djegur në banesë (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Mamurras, ku një 69-vjeçare është gjetur e djegur në banesën e saj, ku jetonte e vetme. Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, Gjelina Hoti...

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

Kronikë

Dërguan afër 4 ton drogë nga Shqipëria në Itali, në pranga shqiptarë e italianë

BRINDIZI / LECEGuardia Di Finanza e Brindizit në bashkëpunim me Antimafian Italiane të Leces kanë përfunduar me sukses sot në mëngjes operacionin e quajtur “San Silvestro 2018”, që ka cuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!