'Gënjeshtar pa shërim'/Vasili kujton Ramën ministër.Ja ç'deklaronte për Teatrin

Saturday, 30 May 2020 20:30

 

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i rikthehet edhe një herë çështjes së shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ai ka shpërndarë në Facebook një deklaratë të Edi Ramës kur ishte ministër i kulturës, i cili jo vetëm që nuk deklaronte shembjen e godinës, por premtonte shtimin e një salle tjetër.
"Sa shumë ka gënjyer gjithmonë ky njeri! Me siguri do të thotë që nuk është ai në këtë VIDEO, sepse ky në video thotë: do të shtoj edhe një sallë në Teatrin Kombëtar 20 vjet më parë kur ishte Ministër i Kulturës. Ndërsa ky i vërteti e shembi Teatrin dhe dhunoi artistët. S'ke çfarë i bën, Genjështar pa shërim!", shkruan Vasili.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!