Atentati në Kurbin dhe eksplozivi në Tiranë/ Ish-deputeti i PD: Jetojmë në Venezuelën e Manduros? Kjo nuk është Shqipëria që duam!

Diel, 31 May 2020 13:04

Pas dy vrasjeve në Kurbin dhe shpërthimit të një sasie eksplozivi në Tiranë, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, tha se pas një periudhe dymujore sigurie fiktive, rikthehen vrasjet dhe krimet.

“Televizionet janë të mbushur me kronikë të zezë, pasiguria është kthyer në normë, vrasje dhe aksidente që ndodhin çdo ditë”, shkruan ai, ndërsa shton se duhet të jemi bashkuar më shumë se kurrë për t’i thënë stop sipas tij, drejtimit të kësaj qeverie të përlyer me krim e korrupsion.

Deklarata e fortë:

Rendi  dhe Siguria në nivele alarmante!

Vrasje, plagosje, përdhunim, krim,  trafikim lëndësh narkotike, tritol, pasiguri në Shqipëri!

Vetëm brenda 24 orëve shikojmë që portalet dhe televizionet pushtohen nga kronikat e zeza.

Pyetja shtrohet ku jetojmë?

Në Venezuelën e Manduros?

Në Shqipërinë:

E shkatërrimit,

Të vrasjeve,

Të plagosjeve,

Të përdhunimit,

Të trafikimit lëndëve narkotike ,

Të tritolit?

Të pasigurisë?

Ne Caracas Venezuelë?

Apo në Tiranë e gjetkë?

Rikthehen vrasjet, krimet, përdhunimet, grabitjet, aksidentet, etj. Pas një periudhe gati dy mujore me siguri fiktive në vend, pa krime dhe vrasje për shkak të mbylljes së vendit nga COVID 2019, rikthehet pasiguria.

Televizionet janë të mbushur me kronikë të zezë, pasiguria është kthyer në normë, vrasje dhe aksidente që ndodhin çdo ditë.

Është e trishtë kur shikon se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur kaq shumë ngjarje:

Ekzekutohet një person para një hoteli në Kurbin! Plagosen dy tjerë.

Një djalë 28-vjeçar plagoset me armë zjarri në këmbë në Shijak, mister rrethanat.

Në Elbasan një fugon mallrash del nga rruga përfundon në përrua, plagoset drejtuesi.

Shpërthim tritoli pranë një hoteli të një personazhi të lidhur me botën e krimit në Tiranë.

Në Lezhë, një automjet përplas për vdekje një person që po udhëtonte me motoçikletë.

Një 65-vjeçar abuzoi seksualisht me dhunë një të mitur 15-vjeçare.

Më tepër se kurrë është koha të jemi të bashkuar dhe t’i themi stop drejtimit të kësaj qeverie të përlyer me krim e korrupsion, kësaj qeverie që ka mbushur sytë e shqiptarëve me zhgënjim e dëshpërim.

Kjo nuk është Shqipëria që duam!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!