Kur PS drejtohej nga profesorët. Mesazhi i Namik Dokles për socialistët

Diel, 31 May 2020 19:33

Ish-deputeti i PS-së, Namik Dokle, një emër i njohur i së majtës dhe politikës shqiptare, ka sjellë sot në vëmendjen kohën kur Partia Socialiste kishte brenda saj profesorë dhe akademikë. Dokle ka publikuar një foto me dy miqtë e tij të vjetër, doktor Sabit Brokajn dhe Ismail Lleshin, që dy kanë qenë ish-deputetë të PS-së, në fillimet e pluralizmit dhe të themelimit të PS-së.

“U çmalla me dy bashkëthemelues të Partisë Socialiste, profesorët Sabit Brokaj dhe Ismail Lleshi. Në kryesine e parë të PS, me shumë se gjysma e anëtarëve të saj kishin titullin profesor. Dhe një profesor mbi profesorët: Dritero Agolli”, shkruan Dokle.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!