Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Saturday, 06 June 2020 17:52

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit.

Caka u shpreh se ndryshimi i sistemit ka qenë një kërkesë e opozitës dhe se LSI ka vite që kërkon ndryshimin e sistemit.

Caka argumentoi se për ndryshimin e sistemit duhet një studim i thelluar, dhe fillimisht mund të implementohet një projekt pilot.

“Nuk e di pse ju është krijuar kjo bindje. Ndryshimi i sistemit ka qenë një prej propozimeve.

LSI ka vite që ‘bërtet’ për ta ndryshuar.

Ai që nuk e do ndryshimin e sistemit më shumë është Edi Rama. Është e qartë se ai nuk dëshiron vetë që ta ndryshojë këtë sistem.

Për momentin mendoj se duhet një studim i thelluar. Gjykoj se ndryshimi i sistemit ka qenë totalisht në dorë të Edi Ramës.

Edhe me listat e hapura janë lidershipët e këtyre partive që çojnë emrat, ana tjetër e medaljes është që janë qytetarët ato që votojnë.

Ne jetojmë në një vend të varfër që janë të rrethuar nga njerëz që kanë dëshirën për të blerë votën.

Mendoj se për shumë arsye është e nevojshme, pro mendoj se duhet një studim i thelluar konkret dhe në terren, një projekt pilot fillimisht dhe pastaj në të gjithë vendin.”- tha Caka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!